Dla kogo przeznaczona jest pożyczka za darmo?

Słyszałeś już może o takiej ofercie banku lub firmy pożyczkowej, która reklamuje się wśród konsumentów jako pożyczka za darmo? Co to właściwie oznacza? Czym dokładnie jest taki rodzaj pożyczki? Odpowiadając na to pytanie należy powiedzieć, że pożyczka za darmo często dotyczy tylko i wyłącznie pierwszej oferty, z której korzysta potencjalny pożyczkobiorca w danej firmie zajmującej się udzielaniem kredytów i pożyczek. Co to oznacza?

pozyczka za darmo

Otóż, zazwyczaj tego rodzaju oferta ma skłonić klienta do skorzystania właśnie z tej jednej oferty danej firmy (np. Wonga, Vivus, Soho Credit, Net Credit, Kaska, Kobieta z Kasą, Pożyczkomat i wiele innych). Chodzi o to, aby przekonać klienta do danej firmy i dlatego oferuje się mu jedną pożyczkę za darmo. Dla klienta taka pożyczka oznacza, że pożyczając on określoną sumę pieniędzy, dokładnie taką samą sumę będzie on musiał spłacić. Nie będzie spłata ta wymagała oddania ani nawet jednej złotówki więcej. Tak więc podając przykład: klient danej firmy, korzystając z oferty pierwsza pożyczka za darmo, zadłuża się na równy tysiąc złotych. Pożyczka zostaje rozbita na przykład na 10 rat w taki sposób, że każda z tych dziesięciu rat będzie wynosić równe 100 zł. Takim oto właśnie sposobem, pożyczkobiorca, który pożyczył równy tysiąc złotych, musi oddać również tylko i wyłącznie tysiąc złotych. Właśnie taką pożyczkę określa się mianem pożyczka za darmo.

Gdzie szukać pożyczki za darmo?

Oczywiście tego rodzaju zadłużenie może dotyczyć różnych pożyczek, jak na przykład: pożyczki w 15 minut, pożyczka dla bezrobotnych, gotówka do domu czy nawet pożyczki na dowód. W każdej z tych ofert można skorzystać z pierwszej, darmowej pożyczki. Dzięki temu klienci bardzo chętnie korzystają z ofert coraz to nowszych firm. Często tylko z tego powodu, aby właśnie otrzymać darmową pożyczkę. Jednak mają w końcu do tego prawo, ponieważ firma takie właśnie pożyczki dla nowych osób oferuje. Co więcej pożyczki te mogą być wzięte w następujący sposób: jako pożyczka przez Internet lub też jako pożyczka przez telefon. Takie formy wyboru zaciągnięcia pożyczki bardzo sprzyjają potencjalnym pożyczkobiorcom z racji dużego wyboru.

A co, jeśli mamy pożyczki bez BIK?

Niestety korzystając z pożyczki bez bik czy pożyczki dla zadłużonych czy chwilówki pod zastaw samochodu nie możemy liczyć na brak oprocentowania. W końcu to parabank musi zaufać nam, zgadzając się pożyczyć pieniądze bez sprawdzania historii kredytowej. Jednym zabezpieczeniem w takiej sytuacji jest dla niego oprocentowanie, i to wyższe niż przeciętna. Tylko w ten sposób może mieć jakiekolwiek korzyści z pożyczania pieniędzy osobom wcześniej zadłużonym